Nowy numer 15/2020 Archiwum

Główny konserwator zabytków w Lubuskiem

Dawne opactwo cystersów w Gościkowie-Paradyżu, Muzeum Ziemi Międzyrzeckiej, kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Międzyrzeczu, świątynia w Kalsku, sanktuarium w Rokitnie i drewniany kościół w Klępsku - to miejsca, które odwiedziła główna konserwator zabytków.

Celem odwiedzin była wizytacja lubuskich zabytków architektury, a w szczególności Pomników Historii: paradyskiego seminarium i kościoła w Klępsku, oraz pretendujących do tej formy ochrony. O taki tytuł stara się świątynia w Rokitnie.

– Z województwa lubuskiego wracam zmęczona, ale szczęśliwa. Dobrze jest przekonać się na własne oczy, że środki przekazywane na ochronę zabytków przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego są w Lubuskiem wykorzystywane tak efektywnie. Każdemu polecam wizytę w tym regionie, tak bogatym w przepiękne zabytki polskiej kultury sakralnej – podkreśliła Magdalena Gawin, podsekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz generalny konserwator zabytków.

Więcej w wydaniu papierowym "Gościa Niedzielnego".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama