Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rekolekcje dla młodzieży "Milioner z ulicy"

"Milioner z ulicy" to rekolekcje na podstawie przypowieści o bogatym młodzieńcu dla młodzieży, które od 28 lutego do 1 marca trwają w sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

W kontekście przypowieści o bogatym młodzieńcu pada wiele ważnych pytań. - Czy pozwalam Jezusowi spotkać się ze sobą ? Czy zapraszam Jezusa do swojego życia? Czy rzeczywiście ufam Jezusowi i potrafię żyć, tak jak On mnie tego uczy? - wylicza ks. Paweł Kliminik z diecezji świdnickiej, który jest diecezjalnym duszpasterzem młodzieży i organizatorem Festiwalu "10 Light For Life" w Wambierzycach.

- Jezus uczy nas, że nie to, co mamy, czyni nas bogatymi, ale to, co możemy dać drugiemu człowiekowi: siebie, moją radość i moje życie. Chcemy spotkać Jezusa, pozwolić Mu do siebie mówić i dać się przekonać, że to, co nam oferuje, jest wartościowe i ważne - dodaje.

W rekolekcjach uczestniczy 40 osób. - W Środę Popielcową zaczął się Wielki Post i już wcześniej pomyślałam, że dobrze byłoby rozpocząć ten czas z takimi mocnymi postanowieniami. Jestem tutaj, aby jeszcze bardziej pogłębić swoją relację z Jezusem i po raz kolejny przekonuję się, jak ważna jestem w oczach Boga. Jak bardzo mnie kocha - mówi Marysia Sierachan z Zielonej Góry.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama