Nowy numer 47/2020 Archiwum

W środę spotkajmy się w Rokitnie

4 marca mija 350 lat od ogłoszenia dekretu w sprawie obrazu Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. W środę rokitniańskie sanktuarium zaprasza do wspólnej modlitwy.

4 marca 1670 r. w kościele parafialnym w Rokitnie został uroczyście ogłoszony dekret, w którym władza kościelna deklarowała, że obraz Matki Bożej otaczany czcią wiernych w tymże kościele zasłynął łaskami i cudami. Z okazji tej rocznicy sanktuarium rokitniańskie zaprasza 4 marca br. o godz. 18.00 na Mszę św. połączoną z modlitwą o uzdrowienie, którą poprowadzi zespół muzyczno-ewangelizacyjny Nowonarodzeni z o. Krzysztofem Gajewskim OFMCap.

- Wspomniany wyżej dekret z 1670 r. w imieniu biskupa poznańskiego Stefana Wierzbowskiego podpisał ks. Wojciech Dobrzelewski, przewodniczący komisji badającej świadectwa osób, które deklarowały, iż doznały szczególnych łask po modlitwie do Matki Bożej z Rokitna. Komisja pracowała w Rokitnie 11 lutego oraz 3 marca, przesłuchując wielu świadków. Po zakończeniu przesłuchań sporządzono dekret. Dokument nie tylko potwierdzał kult obrazu Matki Bożej z Rokitna, ale również zobowiązywał do jego szerzenia i nakazywał, by obraz pozostał w rokitniańskim kościele - wyjaśnia ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama