Nowy numer 49/2020 Archiwum

Najnowsze informacje o stanie pacjenta zarażonego koronawirusem

W Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa. W tej sprawie odbyła się konferencja prasowa w Urzędzie Marszałkowskim.

Oprócz marszałek województwa Elżbiety Polak wziął w niej udział prezes Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze - Marek Działoszyński oraz kierownik oddziału zakaźnego - dr Jacek Smykał. Przedstawili najnowsze informacje o stanie pacjenta oraz zabezpieczeniu szpitala:

Konferencja prasowa w Urzędzie Marszałkowskim.
Gość Zielonogórsko-Gorzowski
Konferencja prasowa w Urzędzie Marszałkowskim w sprawie koronawirusa.
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

Ordynator podkreślił również, że oddział zakaźny jest zupełnie wyłączony. - Ten oddział będzie służył tylko dla naszych pacjentów. Ci pacjenci, którzy u nas już leżą, nie będą przechodzić do innych oddziałów i nie będą diagnozowani poza naszym oddziałem - podkreślił dr Smykał, który apeluje również o zachowanie zdrowego rozsądku i w razie zauważenia u siebie niepokojących objawów prosi o kontakt z odpowiednimi służbami.

- Chciałbym pochwalić społeczeństwo, które nie zareagowało panicznie. Nie mamy tłumów ludzi przed oddziałem zakaźnym. Na razie jest to  taka ilość osób, którą ten oddział spokojnie może obsłużyć - dodał prezes zielonogórskiego szpitala.

Infolinia NFZ: 800 190 590

www.gov.pl/koronawirus

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama