Nowy numer 13/2020 Archiwum

Pacjent "zero" zostaje w szpitalu

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze dzisiaj otrzymał z laboratorium Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie wyniki tzw. pacjenta zero, który przebywa na oddziale zakaźnym. Jego wynik nadal jest dodatni.

Przypomnijmy, że tzw. pacjent zero przebywa na oddziale od 2 marca i jest pierwszą w Polsce osobą ze zdiagnozowanym zakażeniem koronawirusem. – Otrzymany dzisiaj wynik jest dodatni, co oznacza, że mężczyzna pozostanie w szpitalu i nadal będzie izolowany. Kolejne wymazy w celu przeprowadzenia powtórnych badań zostaną przekazane do laboratorium w przyszłym tygodniu. Pacjent jest w stanie ogólnym dobrym, czuje się dobrze – wyjaśnia Sylwia Malcher-Nowak, rzecznik Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze.

Oprócz tzw. pacjenta zero w zielonogórskim szpitalu przebywają też inne osoby z podejrzeniem koronawirusa. – Osiem osób, które były przyjęte na poprzednim dyżurze, zostanie wypisanych z naszego oddziału zakaźnego. Jedna zostanie przekazana na oddział wewnętrzny ze względu na infekcję, którą u niej stwierdzono. Na bieżąco przyjmujemy innych pacjentów. W tej chwili mamy jeszcze jednego pacjenta z Ukraina i pięcioosobową rodzinę – tłumaczy rzecznik.

Jak wygląda sytuacja z maseczkami i kombinezonami? – W chwili obecnej jesteśmy zabezpieczeni na jakiś, ale krótki czas – podkreśla Sylwia Malcher-Nowak. – Natomiast cały czas poszukujemy tego sprzętu na naszym rynku. Brakuje przede wszystkim maseczek chirurgicznych, które zostały powszechnie wykupione w całej Polsce. I dostawcy nie mogą nam zapewnić takiej liczby, jakiej byśmy oczekiwali. Zaczynamy rozważać bardzo poważnie kwestię szycia takich maseczek we własnym zakresie. Mamy szwalnie i panie, które świetnie szyją. Będzie to powrót do historii sprzed 30 lat – dodaje.

– Zużywamy ogromne ilości, ponieważ jesteśmy bardzo dużym szpitalem. Chociażby maseczki chirurgicznie są używane powszechnie chociażby na bokach operacyjnych – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

  • halinkaa
    12.03.2020 20:00
    skoro leki nie pomagają zostają jeszcze częstotliwości radiowe w/g Rifa do ustalenia albo odpowiednio dobrane dźwięki, np C# ( w połączeniu z A ) działa niszcząco na chlamydia pneumonie, więc osobom starszym, które zwykle zapadają na zapalenia płuc powinno się puszczać piosenki w A-dur
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama