Nowy numer 47/2020 Archiwum

Co z przygotowaniem narzeczonych w czasie epidemii koronawirusa?

W związku z decyzjami podjętymi przez bp. Tadeusza Lityńskiego zawieszona zostaje katechizacja przedmałżeńska w parafiach i ośrodkach diecezjalnych oraz działalność poradni rodzinnych. Jak narzeczeni mogą się przygotować?

Wydział Duszpasterstwa Rodzin poinformował, że księża będą kontaktować się telefoniczne z parami zawierającymi związki małżeńskie w najbliższym czasie (kwiecień-maj-czerwiec) i informować ich o nadzwyczajnej sytuacji. "Ponieważ wielu narzeczonych pozostanie bez możliwości spełnienia wymogów formalnych koniecznych do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego, dlatego należy im zaproponować indywidualne spotkanie, w ramach którego duszpasterz przekaże minim niezbędnych informacji:  1. o sakramentalności małżeństwa i duchowości małżeńskiej; 2. o celach i przymiotach małżeństwa; 3. o przeszkody do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego" - czytamy w komunikacie ks. Mariusza Dudki, dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

Wydział Duszpasterstwa Rodzin poinformował również, że zaplanowana na 21 marca Pielgrzymka Obrońców Życia Człowieka na Jasną Górę została odwołana przez organizatorów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama