Nowy numer 48/2020 Archiwum

W trudnych chwilach proboszczowie wspierają swoich parafian dobrym słowem

W trudnych chwilach dla całego świata swoich wiernych, jak tylko mogą, wspierają ich proboszczowie. Przeczytajcie słowo ks. Mariusza Dudki do parafian.

Tekst (pisownia oryginalna) ze strony parafii pw. Narodzenia NMP w Zielonej Górze (Zawada):

Witajcie Owieczki,
dwa lata temu przyszedłem do naszej parafii - od 2012 roku jestem diecezjalnym duszpasterzem rodzin - a na zdjęciu to moje małe oratorium przy ikonie patrona moich urodzin św. Benedykta z Nursji w plebanijnej Zawadzie.

Dziś czytałem w kościele ewangelię o Miłosiernym Ojcu - czy też powrocie Marnotrawnego, czy kazaniu dla Starszego Brata - ja dziś znów klęczałem w swoim oratorium, a nie robiłem tego już od dawna, przez pracę i ciągłe zabieganie. Wróciłem. W obliczu wszystkiego co dzieje się teraz na świecie, również wróć! Odkryj swoje miejsce w domu, z rodziną, bliskimi mieszkającymi pod dachem, może będziecie mieć na to więcej czasu.

Niech to co nas dzieli pozornymi odległościami, murami domów i kościołów, brakiem dotyku i być może sakramentów - zniweczy przez jedność duchową. Tu nie stawiajmy murów. Celebrujmy w tym czasie i przyjmujmy sakrament jakim jest Kościół. Tam objawia się nie inny lecz ten sam Jezus. Błagajmy Go wspólnie za siebie nawzajem. Duchowa Komunia św. to Twoje pragnienie? Macie je? Zatroszczcie się proszę o swoich w domu, o zdrowie swoje i bliskich, uważajcie na siebie.

Wasz pasterz, który jest teraz blisko

ks. Mariusz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama