GN 48/2020 Archiwum

Drugi przypadek koronawirusa w naszym regionie

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło drugi przypadek koronawirusa w województwie lubuskim. Pacjentka to młoda kobieta , która niedawno wróciła z Londynu. Czuje się dobrze. [AKTUALIZACJA]

Po południu Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ośmiu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Potwierdzone przypadki dotyczą czterech osób z województwa  mazowieckiego, trzech osób z łódzkiego i jednej z lubuskiego. Wszyscy pacjenci w stanie dobrym.

Lubuski Urząd Wojewódzki na swoim profilu fb poinformował, że pacjentka to młoda kobieta, która została przetransportowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. "Osoby mające kontakt z osobą chorą na terenie naszego województwa zostały objęte właściwą procedurą" - czytamy na profilu społecznościowym.

O godz. 17.00 Szpital Uniwersytecki na swoim profilu podał kolejne informacje: "No i stało się to, na co tak naprawdę byliśmy przygotowani (...) u kolejnego pacjenta naszego Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych badania potwierdziły dziś zakażenie koronawirusem (do tej pory, czyli od 3 marca na oddziale przebywał tyko jednak pacjent "dodatki" - tzw. pacjent zero). To młoda kobieta, która niedawno wróciła z Londynu. Uspokajamy jednak - pacjentka czuje się dobrze i w opinii naszych lekarzy jej choroba przebiega obecnie bezobjawowo. Czyli tak, jak przechodzi takie zakażenie większość młodych ludzi Na razie zostanie jakiś czas na naszym oddziale. Oprócz tych dwóch osób, kolejnych 10 osób czeka na wyniki.Wszystkim życzymy zdrowia ! I pamiętajcie #zostanciewdomu".

Aktualny bilans zakażenia koronawirusem w Polsce to 119 osób. Trzy osoby spośród nich zmarły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama