Nowy numer 48/2020 Archiwum

Modlitwa różańcowa online w czasie epidemii

Kapłani i siostry zakonne modlą się codziennie na różańcu razem z wiernymi i to na żywo. To wszystko możliwe dzięki transmisjach w internecie.

Kapłani z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp. modlą się razem z Siostrami Franciszkankami Rodziny Maryi o godz. 20.30. Modlitwa różańcowa jest ofiarowana z prośbą o zahamowanie trwającej pandemii koronowiarusa, ale także w intencji wszystkich dotkniętych tą chorobą oraz całej parafii.

– To wspaniały pomysł, bo przecież jako księża nic lepszego nie możemy dać naszym parafianom jak tylko modlitwę, a tej z kolei świat potrzebuje teraz szczególnie. Kiedy zaczęliśmy wspólnie się modlić, pojawił się pomysł wśród wiernych, aby za pośrednictwem Facebooka tę modlitwę transmitować na żywo. I rzeczywiście ok. 300 osób, a może i więcej, modli się wraz z nami – wyjaśnia ks. Bartłomiej Rybacki, wikariusz.

W przypadku braku kontaktu z parafinami to dobre narzędzie do przekazania krótkiego rozważania w oparciu o Pismo Święte, aby ludzie mogli poczuć ducha Wielkiego Postu. – Wiele osób pisze i dzwoni, dziękując za tę transmisję. Myślę, że pewnie niektórzy nie sięgnęliby za różaniec, gdyby nie natrafili na niego, przeglądając media społecznościowe. A tak ludzie modlą się wspólnie do Boga, to nie wątpliwie wielki owoc tej inicjatywy – zauważa wikariusz.

Codziennie o 20.30 można dołączyć do modlitwy na profilu Fb parafii pw. Pierwszych Męczenników - TUTAJ. Podobne inicjatyw prowadzą też inne parafie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama