Nowy numer 48/2020 Archiwum

Różaniec o pokonanie pandemii

Kapliczka Matki Bożej na Winnicy powstała w XIV w. jako wotum ocalonych od zarazy. Dziś o ustanie epidemii modlą się tu księża i osoby życia konsekrowanego z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze.

- W 1314 roku dotarła do Zielonej Góry dżuma – opowiada proboszcz ks. Jan Pawlak. – Uratowało się zaledwie ok. stu mieszkańców, którzy schronili się na tym wzgórzu. I tu właśnie wybudowali tę kapliczkę z wdzięczności Panu Bogu za ocalenie i poświęcili ją Matce Bożej – dodaje. Dziś, w niespokojnych czasach, zanoszona tu modlitwa nabiera szczególnej wymowy. – Przez wstawiennictwo Matki Bożej chcemy wołać o ustanie epidemii, o zdrowie dla chorych i łaskę nieba dla tych, którzy odeszli – mówi wikariusz ks. Grzegorz Kołodziejczyk. W modlitwie biorą udział również osoby konsekrowane, w tym posługujące w parafii siostry ze Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek.

Codzienna transmisja na żywo na profilu parafii - TUTAJ

Różaniec o pokonanie pandemii   Po wojnie kapliczkę odbudowali byli więźniowie niemieckich obozów zagłady, którzy zamieszkali w Zielonej Górze. Otrzymała wezwanie Narodzenia NMP. Ks. Tomasz Gierasimczyk
« 1 »
DO POBRANIA: |

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama