Nowy numer 48/2020 Archiwum

Diecezja przekazała wsparcie finansowe dla hospicjów i oddziałów zakaźnych

W imieniu całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Tadeusz Lityński przekazał 130 tys. złotych na rzecz hospicjów i oddziałów zakaźnych szpitali w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.

Symboliczne przekazanie środków odbyło się dziś w siedzibie Kurii Biskupiej w Zielonej Górze. – Pragnę w imieniu diecezji zielonogórsko-gorzowskiej przekazać na ręce diecezjalnego duszpasterza służby zdrowia i chorych środki zebrane w naszej diecezji przy okazji Światowego Dnia Chorego. Przekazujemy je na rzecz hospicjów i na dwa oddziały zakaźne: w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze. Podczas wspomnianej zbiórki wpłynęło od diecezjan 130 tys. złotych i bardzo dziękuję za ten dar serca. Przekazujemy go tym, którzy są w trudnej sytuacji – podkreśla pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

– Przy tej okazji pragnę również poinformować o codziennej Mszy św. za chorych i służbę zdrowia. Również proszę wszystkich o modlitwę różańcowa o godz. 20.30 każdego dnia, jak też o duchową adopcją modlitewną personelu medycznego, który jest teraz w bardzo trudnej sytuacji. Niech to będzie wyraz naszej jedności i solidarności w tym trudnym czasie – dodał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama