Nowy numer 15/2020 Archiwum

Diecezja przekazała wsparcie finansowe dla hospicjów i oddziałów zakaźnych

W imieniu całej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej bp Tadeusz Lityński przekazał 130 tys. złotych na rzecz hospicjów i oddziałów zakaźnych szpitali w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.

Symboliczne przekazanie środków odbyło się dziś w siedzibie Kurii Biskupiej w Zielonej Górze. – Pragnę w imieniu diecezji zielonogórsko-gorzowskiej przekazać na ręce diecezjalnego duszpasterza służby zdrowia i chorych środki zebrane w naszej diecezji przy okazji Światowego Dnia Chorego. Przekazujemy je na rzecz hospicjów i na dwa oddziały zakaźne: w Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze. Podczas wspomnianej zbiórki wpłynęło od diecezjan 130 tys. złotych i bardzo dziękuję za ten dar serca. Przekazujemy go tym, którzy są w trudnej sytuacji – podkreśla pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

– Przy tej okazji pragnę również poinformować o codziennej Mszy św. za chorych i służbę zdrowia. Również proszę wszystkich o modlitwę różańcowa o godz. 20.30 każdego dnia, jak też o duchową adopcją modlitewną personelu medycznego, który jest teraz w bardzo trudnej sytuacji. Niech to będzie wyraz naszej jedności i solidarności w tym trudnym czasie – dodał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama