Nowy numer 15/2020 Archiwum

Caritas dowozi posiłki do samotnych seniorów

Diecezjalna Caritas w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego dowozi posiłki do samotnych seniorów z Zielonej Góry.

Wszystko po to, aby chronić seniorów przed zakażeniem koronawirusem. - Nasza Caritas od tygodnia dostarcza posiłki do samotnych seniorów mieszkających na terenie miasta Zielona Góra - wyjaśnia Sylwia Grzyb z diecezjalnej Caritas.

- Nasi wolontariusze w poniedziałek, środę i piątek dostarczają ciepły posiłek do seniorów którzy zgłosili się sami bądź też zostali zgłoszeni przez swoich sąsiadów. Wszystkie te osoby są samotne i w Zielonej Górze nie mają bliskich osób, które mogłyby ich wesprzeć i pomóc w tym szczególnym czasie. Cieszy nas fakt, że zgłaszają się do nas osoby chcące pomóc naszym wolontariuszom w tej akcji. Na dzień dzisiejszy 31 osób korzysta z tej formy pomocy - dodaje.

Każdy, kto potrzebuje takiej pomocy może kontaktować się z diecezjalną Caritas: tel. 600 986 494, tel. 600 990 394.

Diecezjalna Caritas apeluje także, aby zatroszczyć się o swoich najbliższych sąsiadów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama