Nowy numer 48/2020 Archiwum

Proboszczowie wspierają wiernych dobrym słowem

- Kochani Parafianie! Jesteśmy z Wami i towarzyszymy Wam naszą kapłańską, modlitwą, prosimy Boga i Jego Niepokalaną Matkę, Klewańską Wspomożycielkę Wiernych o obronę przed epidemią i jak najszybsze ustanie zagrożenia! - pisze do swoich parafian proboszcz ze Skwierzyny.

To słowo do parafian, który skierował za pośrednictwem internetu proboszcz parafii pw. św. Mikołaja - ks. Kazimierz Małżeński CM. To właśnie tutaj 24 maja ma zostać ogłoszone sanktuarium Matki Bożej Klewańskiej Opiekunki Rodzin:

Słowo do Parafian!

Kochani!
Wielki Post został naznaczony czasem epidemii, krzyżują się drogi wiary i rozumu, religii i państwa, ścierają się ze sobą bardzo różne emocje. Rząd Rzeczypospolitej Polskiej ogłosił stan epidemii, obowiązuje restrykcyjne prawo ograniczające zgromadzenia do 50 osób, odnosi się ono również do uroczystości religijnych, czyli Mszy Św., pogrzebów, chrztów, ślubów i nabożeństw, świadomie przestrzegajmy wskazań i nie narzekajmy na restrykcje, które zostały wprowadzone, aby powstrzymać falę zachorowań i śmierci. Korzystajmy z dyspens udzielonych przez Ks. Biskupa, pochylmy się w refleksji nad znakiem czasu, który opisuje tegoroczny Wielki Post, zrezygnujmy z wzajemnych pretensji, złych emocji, oskarżeń. Nie ulegajmy przygnębieniu, nie potęgujmy paniki, nie powielajmy fałszywych informacji; jako ludzie wiary powróćmy do głębokiej modlitwy, niech każdy zapyta siebie „do czego wzywa mnie to nieszczęście”, a wszystkie ograniczenia związane epidemią potraktujmy jako szczególną formę przeżywania Wielkiego Postu.

Kochani!
Czas na realne świadectwo wiary i modlitwy, miłosierdzia i solidarności; dzielenia się i wspierania się wzajemnie dobrym słowem i modlitwą; z wiedzy medycznej wynika, że najbardziej narażone są osoby starsze, przewlekle chore, osłabione i mające mniejszą odporność; otoczmy ich szczególną opieką, telefonujmy do nich, zadbajmy o to, by niczego im nie zabrakło; jeżeli potrzebna jest pomoc lub wsparcie prosimy o telefon 95 717 00 18.

Kochani!
Kościół był, i jest także dzisiaj, ucieczką dla osób chorych, starszych i zagrożonych niebezpieczeństwem; nic się nie zmieniło; w tym trudnym czasie księża są do Waszej dyspozycji. Są gotowi do rozmowy duszpasterskiej, udzielają sakramentów, zwłaszcza pokuty i namaszczenia chorych, chrzczą i błogosławią małżeństwa; prosimy, jeżeli jest tylko taka możliwość o uregulowanie sytuacji małżeńskich, pojednanie się z Bogiem w sakramencie pokuty, nawet jeżeli minęło już wiele lat od ostatniej spowiedzi i powrót do Kościoła; drzwi Kościoła zawsze są otwarte, każdemu dają możliwość osobistej modlitwy, nawrócenia i spotkania z Bogiem.

Kochani!
Niech ten czas niepokoju, próby i doświadczenia umocni nas i stanie się okazją do pogłębienia wiary i życia miłością, zwłaszcza w gronie rodziny i bliskich, pamiętajmy o sobie w modlitwie i wzajemnym zatroskaniu.

Kochani Parafianie! Jesteśmy z Wami i towarzyszymy Wam naszą kapłańską, modlitwą, prosimy Boga i Jego Niepokalaną Matkę, Klewańską Wspomożycielkę Wiernych o obronę przed epidemią i jak najszybsze ustanie zagrożenia!

ksiądz Kazimierz Małżeński CM
proboszcz z Kapłanami Wspólnoty

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama