Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wieczorna modlitwa w klasztorze

Codziennie o godz. 20.30 na apel o modlitwę w intencji ustania epidemii odpowiada wspólnota Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Gorzowie Wielkopolskim.

Bracia gromadzą się o tej godzinie w chórze klasztornym. Członkowie wspólnoty najpierw odmawiają Różaniec. – Modlimy się za chorych i zmarłych, za lekarzy i służby medyczne, o mądrość dla rządzących i roztropność dla obywateli w naszej ojczyźnie – mówi proboszcz o. Krzysztof Gajewski OF Cap. Swą intencją bracia obejmują także wspólnotę klasztorną, prowincję zakonną, diecezję i oczywiście parafię. Gorzowski klasztor braci kapucynów łączy się bowiem z parafią pw. św. Antoniego Padewskiego i św. Stanisława Kostki. – Odprawiamy parafialne nabożeństwa w normalnym porządku, ale frekwencja ze względu na stan epidemii jest ograniczona – mówi proboszcz. – Nie ma też spotkań grup parafialnych, ale w naszej modlitwie, nie tylko tej na koniec dnia, pamiętamy o wszystkich! – podkreśla.

Codzienny Różaniec o godz. 20.30 to odpowiedź na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski - abp. Stanisława Gądeckiego, aby w tym czasie w kościołach bez udziału wiernych modlili się kapłani i osoby życia konsekrowanego o ustanie epidemii.
 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama