Nowy numer 15/2020 Archiwum

Specjalne słowo bp. Tadeusza Lityńskiego do diecezjan

- Tak jak oczekujemy z nadzieją wielkanocnego poranka, miejmy również nadzieję, że choroba minie, że przyjdzie ocalenie, że nastanie pokój i bezpieczeństwo - napisał bp Tadeusz Lityński do wiernych diecezji zielonogórsko-gorzowskiej na IV Niedzielę Wielkiego Postu.

Drodzy Diecezjanie,

epidemia, która przewija się przez Europę i świat oraz naszą Ojczyznę, uczy pokory wszystkich: zarówno ludzi wierzących, jak i niewierzących. W naszych sercach i wspólnotach pojawiają się nieznane dotąd lęki o przyszłość. Przesyłam wyrazy solidarności i zapewnienie o modlitwie w intencji osób chorych, cierpiących, przebywających na kwarantannach oraz zalęknionych obecną sytuacją. Każdą rodzinę noszę w sercu.

Szczególne zapewnienie o modlitwie przesyłam lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym oraz wszystkim pracownikom lubuskich i głogowskich szpitali, zwłaszcza zakaźnych, w których dokonuje się największa walka z nowym zagrożeniem. Przerażeni rosnącą liczbą zachorowań oraz 5 zgonami w Polsce, nie zapominajmy o promyku nadziei w postaci wyleczonego pacjenta. Jestem zbudowany tym, że mieszkaniec naszej diecezji, dziękując lekarzom i personelowi medycznemu, podziękował zarazem Bożej Opatrzności, ucieszył się nowym życiem.

Wspierajmy modlitwą tych, którzy na pierwszym froncie w szpitalach walczą z wirusem. A zarazem zawierzajmy Opatrzności Bożej personel medyczny, władze za nas odpowiedzialne.

Módlmy się w naszych domach wieczorną modlitwą różańcową, w naszych wspólnotach rodzinnych o godzinie 20.30, byśmy izolując się od świata, pozostawali zjednoczeni ze sobą w rodzinnych domach, okazując życzliwość, szacunek i przebaczenie win. Niech Jezus, który w dzisiejszej Ewangelii uzdrawia niewidomego, da nam łaskę nowego przejrzenia, byśmy w tej trudnej sytuacji odnaleźli drogę do Boga i do najbliższych nam osób, z którymi tak wiele czasu spędzamy teraz w naszych domach. Szukajmy nowych dróg do tych, od których oddziela nas obecna sytuacja: wykonajmy telefon do starszych, smutnych, żyjących i pracujących w innych krajach.

Tak jak oczekujemy z nadzieją wielkanocnego poranka, miejmy również nadzieję, że choroba minie, że przyjdzie ocalenie, że nastanie pokój i bezpieczeństwo.

+Tadeusz Lityński
biskup zielonogórsko-gorzowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama