Nowy numer 15/2020 Archiwum

Skwierzyna modli się na codziennej adoracji

W parafii św. Mikołaja w Skwierzynie trwa codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Parafianie wybranych przez siebie dyżurach stale czuwają, modlą się i zawierzają swoją ojczyznę.

Inicjatywa w parafii św. Mikołaja w Skwierzynie to pomysł oddolny w związku z epidemią na świecie.

– Chcemy zawierzyć parafię, zakażone osoby i ofiary wirusa dobremu Bogu i przystąpić bliżej Niego. Mamy nadzieję, że do kościoła wejdą także przypadkowi przechodnie, by móc się spotkać z Wszechmocnym. Jest to również odpowiedź na prośby polskich biskupów – wyjaśnia jedna z parafianek.

W modlitwę może włączyć się każdy parafianin i wpisać się na jeden dyżuru w tygodniu.  – W zaistniałej sytuacji, oprócz stosowania się do wszystkich zaleceń sanitarnych, bardzo ważną rolę odgrywa modlitwa. Temu służy adoracja Najświętszego Sakramentu i trwanie w modlitwie w intencjach świata, naszej Ojczyzny i parafii. To wypraszanie u Boga łaski ustania epidemii, ale też wyraz wiary i zaufania Jego miłosierdziu – podkreśla ks. Jacek Dądela CM, wikariusz parafii św. Mikołaja.

Adoracja trwa od godziny 12.00 do 17.30.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama