Nowy numer 15/2020 Archiwum

Komunikat Caritas w sprawie świec wielkanocnych

Jak co roku, do naszych parafii trafiły wielkanocne świece Caritas, z których dochód przeznaczany jest na pomoc ubogim. Niestety, w obecnej sytuacji dystrybucja świec w parafiach jest znacznie utrudniona i akcja została przedłużona.

Do kiedy? "Na dzień dzisiejszy nie wiemy, jak długo będziemy w takim zawieszeniu. Mając na uwadze bezpieczeństwo wolontariuszy, prosimy, aby świece były rozprowadzane w późniejszym terminie, kiedy miną ograniczenia i będzie możliwy powrót do pracy i Kościoła. Potrzebujących nam nie ubędzie, raczej będzie odwrotnie, a środki pozyskane z tych świec służą nam do tego, abyśmy mogli pomagać przez cały rok oraz abyśmy wsparli potrzebujące dzieci w Rwandzie" - czytamy w komunikacie ks. Stanisława Podfigórnego, dyrektora Caritas.

I dalej: "Dlatego też chcemy, by w ramach solidarności z potrzebującymi udało nam się wspólnie przeprowadzić tę akcję. Prosimy, aby świece rozprowadzane były do końca maja 2020, chociażby jako znak zmartwychwstania Chrystusa zaniesiony na cmentarz do naszych zmarłych, a także cegiełka każdej parafii, z której ufundujemy 300 mundurków szkolnych, które są konieczne, by dzieci w Rwandzie mogły pójść do szkoły".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama