Nowy numer 48/2020 Archiwum

Podejmij w swoim domu Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Dziś uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Diecezjalny duszpasterz rodzin zachęca do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Każdy z nas może podjąć się tego, nie wychodząc z domu!

Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

Jak podjąć się tego dzieła w domu? Uklęknij przed krzyżem lub świętym obrazem i odmów przyrzeczenie i modlitwę.

Przyrzeczenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą

Boże, Ojcze Wszechmogący, Najświętsza Panno, Bogarodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci. Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy w obronie nienarodzonych postanawiam i przyrzekam, że od dnia dzisiejszego, to jest od 25 marca 2020 roku, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego biorę w Duchową Adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome i przez dziewięć miesięcy, każdego dnia, modlić się będę o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen.

Moimi zobowiązaniami adopcyjnymi będą:

  • tajemnica Różańca,
  • moje dowolne postanowienia,
  • modlitwa, którą dziś po raz pierwszy odmówię:

Modlitwa

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu – proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama