Nowy numer 15/2020 Archiwum

Pomagają diecezjalnej Caritas rozwozić posiłki przejdź do galerii

Wspólnota Oikos Berit z parafii pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze pomaga diecezjalnej Caritas rozwozić posiłki do samotnych i chorych seniorów.

W czasie epidemii z posiłkami do samotnych i chorych seniorów dociera diecezjalna Caritas. – W pomoc zaangażowała się wspólnota Oikos Berit, ale też zgłaszają się osoby prywatne, które chcą w tym szczególnym czasie wspomóc naszych wolontariuszy. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy. Mamy świadomość jak trudną i niebezpieczną dla zdrowia pracę w tej chwili wykonują. Na dzień dzisiejszy do rozwiezienia mieliśmy 41 posiłków do seniorów, którzy nie maja nikogo bliskiego, kto mógłby się nimi zaopiekować – wyjaśnia Sylwia Grzyb z diecezjalnej Caritas.

Członkowie wspólnoty zapytani, dlaczego to robią, odpowiadają krótko: – Po prostu wokół nas są ludzie potrzebujący. Przecież kiedyś my możemy być w takiej samej sytuacji. Nasze serce nie pozwala nam nie jeździć – podkreśla Ela Kozakiewicz.

Caritas rozwozi posiłki trzy razy w tygodniu. Jeśli wiemy o kimś potrzebującym, a nie możemy sami pomóc takiej osobie, można zgłaszać to pod następującymi numerami telefonów: 600 986 494 lub 600 990 394.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama