Nowy numer 48/2020 Archiwum

Propozycje rokitniańskiego sanktuarium w czasie epidemii

Kustosz sanktuarium Matki Bożej Cierpliwe Słuchającej w czasie epidemii zaprasza do duchowej łączności w sanktuarium w Rokitnie. Ułatwia to całodzienna transmisja wideo.

Duchowa łączność z diecezjalnym sanktuarium jest możliwa dzięki działającej przez całą dobę kamerze internetowej. – Zapraszamy szczególnie do modlitwy 3 kwietnia, kiedy to zaplanowane zostało XIX Nabożeństwo Kalwarii Rokitniańskiej. W tym roku będzie ono miało nieco inną formę. Zgromadzimy się wszyscy w sposób duchowy na modlitwie przebłagalnej w Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00 pod hasłem: „Bądź wola Twoja, jako w niebie tak i w...” (miejscu, którym pracujesz, mieszkasz, uczysz się) – wyjaśnia ks. Piotr Bortnik.

– Są to słowa, które w podobnej formie w swoich zapiskach umieścił kard. Stefan Wyszyński. Nie będziemy jak co roku wędrować, ale niech nas zjednoczy modlitwa w tym trudnym czasie. Tego dnia uklękniemy w pokorze my, kapłani, siostry, tu w bazylice, a Was prosimy o modlitwę w domach – dodaje.

3 kwietnia Koronkę do Bożego Miłosierdzia zaplanowano na godz. 15.00. Później odbędzie się Droga Krzyżowa, a o godz. 16.00 Msza św.

Transmisja na stronie: rokitno.org.

Na stronie internetowej sanktuarium jak zwykle są też dostępne rozważania przeznaczone na najbliższą pierwszą sobotę miesiąca. Zakładka: „Centrum Duchowości Maryjnej”. – Zapraszamy tego dnia do wspólnej modlitwy, w której możemy uczestniczyć o godz. 11.00 dzięki całodobowej transmisji nabożeństw z Rokitna – przypomina kustosz.

Dodajmy, że z uwagi na zaistniałą sytuację, odwołano rekolekcje kapłańskie zaplanowane zaraz po świętach. Jeśli będzie to możliwe, odbędą się w innym terminie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama