GN 48/2020 Archiwum

Świeccy apelują do świeckich o wsparcie swoich parafii

Członkowie Akcji Katolickiej diecezji zielonogórsko-gorzowskiej apelują o wspieranie finansowe parafii w czasach pandemii.

Skąd ten apel? „Osoby zatroskane o nasz Kościół diecezjalny, w tym o wspólnoty parafialne, zgłaszają również do Zarządu Diecezjalnego Instytut Akcji Katolickiej sprawę wsparcia ponoszenia kosztów utrzymania przez księży proboszczów mienia parafii. Utrzymanie parafii w Polsce bazuje na hojności parafian, szczególnie na ofierze wrzucanej do koszyczka w niedzielę, a w czasach ograniczenia ilości wiernych na Mszach św. ta możliwość została uszczuplona do minimum” – napisał Ryszard Furtak, prezes diecezjalnej Akcji Katolickiej.

„Każdy może założyć zlecenie stałe w swoim banku na przelew tygodniowy lub miesięczny tylu środków finansowych, ile zwyczajowo daje na tacę w swoim kościele parafialnym. Sądzę, że jest to propozycja jak najbardziej zasadna, a jak zatytułujemy wpłatę jako na cele kultu religijnego, to pozwoli to nam odliczyć te wpłaty od podstawy opodatkowania za 2020 rok. Wiemy, że każdemu jest trudno w obecnych czasach, ale dbajmy o swoje parafie” – dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama