Nowy numer 48/2020 Archiwum

Słowo bp. Lityńskiego do pracowników służby zdrowia naszej diecezji

Bp Tadeusz Lityński 27 marca poświęcił krzyże, które trafią do Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Gorzowie Wlkp., a także skierował specjalne słowo do pracowników służby zdrowia pracujących w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Poniżej publikujemy pełny tekst:

Szanowni Pracownicy Służby Zdrowia,

ostatnie tygodnie pozwalają naszej społeczności wyraźniej dostrzec, że bez Państwa codziennej służby, życie nasze jest niemożliwe. Życie każdego człowieka jest wielkim darem Bożym i dlatego jest ono święte. Dziękuję za poświęcenie dla drugich, by chronić, leczyć i ratować życie.

Bycie pracownikiem służby zdrowia ma za zadanie ulżyć cierpieniu bliźniego. Dzisiaj trudnym doświadczeniem człowieka jest strach przed zakażaniem, który zapewne i Wam towarzyszy. Stąd nie sposób wyrazić wdzięczność za heroizm Państwa posługi. Kierując codziennie swoje kroki do placówek medycznych, przychodni, pozostawiacie w domach Waszych bliskich, ale oczekują na Was inni bliscy - chorzy, cierpiący pacjenci. Pragnę w tym miejscu podziękować za ofiarną służbę we wszystkich przestrzeniach, zarówno administracyjnych, jak i bezpośrednim kontakcie z bliźnim. Dziękuję, że Państwa codzienna szlachetna postawa rodzi świadectwo ewangelicznego samarytanina.

Do Państwa dyspozycji pozostają kapelani szpitalni. Niech patronowie służby zdrowia wypraszają odwagę oraz potrzebne siły w codziennej służbie. Zachęcam do umacniania ducha modlitwą oraz do uczestnictwa od 27 marca w "Rekolekcjach dla pracowników służby zdrowia w erze koronawirusa" na stronie internetowej Krajowego Duszpasterstwa Zdrowia (kdsz.pl).

Święta Matka Teresa z Kalkuty, która codzienną służbą przywracała nadzieję cierpiącym i porzuconym, powiedziała kiedyś: „Nie martw się tak bardzo problemami, jakimi żyje świat, ale po prostu odpowiadaj na potrzeby konkretnych ludzi”.

Niech Maryja Uzdrowienie Chorych wspiera Waszą codzienną walkę, niech pochylając się nad każdym chorym, weźmie zarazem pod swą matczyną opiekę każdego lekarza, pielęgniarkę, ratownika medycznego i cały personel medyczny, zwłaszcza szpitali zakaźnych, które podejmują heroiczną walkę z zagrożeniem.

+Tadeusz Lityński
Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama