Nowy numer 23/2020 Archiwum

Oazowicze z Rzepina spotykają się online i mobilizują się do czytania słowa Bożego

Co robią oazowicze, gdy z powodu epidemii nie mogą spotykać na cotygodniowym spotkaniu? Oczywiście spotykają się, ale w internecie.

Inicjatywa zrodziła się w związku z ograniczeniem możliwości korzystania z sakramentów.

– W naszej wspólnocie oazy młodzieży wpadliśmy na pomysł, aby wspólnie mobilizować się do codziennej modlitwy Namiotu Spotkania, czyli medytacji Słowa Bożego, które Kościół daje na każdy dzień – wyjaśnia ks. Norbert Lasota, wikariusz parafii pw. NSPJ w Rzepinie.

– Codziennie o 19.00 na fanpagu naszej parafii przeprowadzana jest przez naszą młodzież transmisja live z wprowadzeniem do medytacji i zaproponowaniem kilku myśli do indywidualnej modlitwy, aby każdy później w swoim domu spotkał się z Bogiem w Jego Słowie. Oczywiście w pierwszej kolejności myśleliśmy o naszej wspólnocie oazowej i parafialnej, ale zapraszamy tez innych, chcących się wspólnie pomodlić – dodaje.

Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. – Przygotowując to, co chcę powiedzieć innym podczas spotkania live, sama staję się pierwszym odbiorcą. W zaciszu domowym nie czytam Słowa myśląc o tym co mówi do kogoś, tylko co mówi do mnie – zauważa Julia Zator z Rzepina.

Oczywiście można dołączyć: TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama