Nowy numer 47/2020 Archiwum

Transmisja niedzielnej Mszy św.

Ponownie TVP3 Gorzów Wlkp. i Radio Zachód będzie prowadziło transmisje Mszy św. Skąd tym razem?

Msza św. z kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe będzie transmitowana przez TVP3 Gorzów Wlkp. i Radio Zachód o godz. 10.30.

Przypomnijmy, że zgodnie z zarządzeniem bp. Tadeusza Lityńskiego "wszyscy wierni mogą skorzystać z dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej i w święta nakazane do odwołania". Poza tym od 25 marca w każdej Mszy Świętej może uczestniczyć maksymalnie do 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę.

"Zatem oprócz kapłanów i kilku niezbędnych usługujących, mają to być w pierwszej kolejności osoby zamawiające intencję mszalną. Należy liczyć wchodzących, a na drzwiach kościołów trzeba wywiesić stosowną informację, przekazując ją wiernym także drogą internetową. Na liturgię wierni winni wchodzić jedynie przez drzwi zakrystii lub inne boczne wejście. Poza liturgią kościoły winny pozostawać w ciągu dnia otwarte (można wystawiać Najświętszy Sakrament do adoracji, jeśli są wierni, którzy będą się przed nim modlić). Zachęcać należy wiernych do modlitwy osobistej i korzystania z transmisji Mszy św. i innych celebracji liturgicznych za pośrednictwem mediów" - czytamy w rozporządzeniu biskupa.

Wiele parafii transmituje Msze św. na żywo. Zobacz listę: TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama