Nowy numer 48/2020 Archiwum

#WdzieczniMedykom

Caritas zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji #WdzieczniMedykom. Wpłaty z terenu naszej diecezji wspomogą zakup najpotrzebniejszych sprzętów lub środków ochronnych dla szpitali z terenu województwa.

Respiratory, termometry bezdotykowe oraz środki ochrony osobistej – tego najbardziej brakuje dziś medykom walczącym z epidemią koronawirusa. – Wychodzimy naprzeciw tym potrzebom. Środki zebrane od firm i darczyńców indywidualnych przekazane zostaną najbardziej potrzebującym szpitalom. To druga duża inicjatywa uruchomiona w związku z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce przez Caritas – wyjaśnia Sylwia Grzyb, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas.

Kilka dni temu ruszyła kampania #PomocDlaSeniora, a teraz nowa #WdzieczniMedykom. – Lekarze, pielęgniarki i cały personel medyczny oraz seniorzy, to dwie grupy, które potrzebują nas teraz najbardziej. Dlatego w ostatnich dniach Caritas uruchomiła dwie ogromne akcje pomocowe – wyjaśnia Sylwia Grzyb.
 
Na czym polega akcja? –  Caritas, w oparciu o własne doświadczenia w organizowaniu akcji pomocowych na skalę ogólnopolską, rozpoznaje potrzeby wybranych szpitali, które leczą pacjentów z koronawirusem lub przygotowują się do tego zadania. Wstępnie wytypowano 12 takich placówek w całym kraju, ale ich spis może się wydłużyć. Na podstawie zgłaszanego przez nie zapotrzebowania powstaje lista najpilniej potrzebnych zakupów – tłumaczy rzecznik.

Już wiadomo, że znajdą się na niej m.in. respiratory, pojemniki do transportu próbek, kombinezony ochronne czy przyłbice oraz inne środki ochrony osobistej. To drogie wyposażenie. – Dla przykładu cena respiratora wynosi ponad 100 tys. zł, a jednorazowy, tzw. barierowy fartuch ochronny, stosowany na bloku operacyjnym, kosztuje 100 zł. Przy obecnym zapotrzebowaniu szpitali dokonanie najpotrzebniejszych zakupów oznacza ogromne koszty – wyjaśnia Sylwia Grzyb.

– Wpłaty z terenu naszej diecezji wspomogą zakup najpotrzebniejszych sprzętów lub środków ochronnych dla szpitali z terenu województwa, w których utworzono oddziały zakaźne według rozporządzenia wojewody lubuskiego – dodaje.

Można wysłać SMS albo przelać pieniądze na konto Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. Szczegóły: TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama