Nowy numer 23/2020 Archiwum

Wsparcie kleryków dla osób w kwarantannie

Ograniczenia związane z epidemią koronawirusa dotknęły też kleryków z Paradyża. Choć na co dzień żyją w odcięciu od świata, teraz ich izolacja jest jeszcze bardziej dotkliwa. Jednak nie myślą tylko o sobie.

Wykłady odbywają się za pośrednictwem internetu, a wszelkie wyjścia zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Czas zamknięcia klerycy spędzają nie tylko na modlitwie, ale też m.in. na porządkowaniu gmachu seminarium oraz nadrabianiu zaległości w lekturach.

Wiedzą, że wielu ludzi, którzy trwają w kwarantannie, po prostu nudzi się w swoich domach. Biblioteki są pozamykane. Dlatego też klerycy z Paradyża zorganizowali zbiórkę książek. Seminaryjni bibliotekarze, dk. Paweł Mikołajczak i kl. Konrad Jasiewicz, poprosili swoich kolegów, aby każdy włączył się do akcji i oddał książki, które mogą zainteresować innych.

Dzięki temu zebrano czterdzieści książek, które przekazano osobom objętym kwarantanną.

Mamy nadzieję, że się przydały.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama