Nowy numer 3/2021 Archiwum

Życzenia dla bp. Mendyka od bp. Regmunta

Bp Marek Mendyk został ordynariuszem diecezji świdnickiej. Czego życzy biskup Stefan Regmunt swojemu dawnemu współpracownikowi z diecezji legnickiej?

Nowy ordynariusz diecezji świdnickiej – bp Marek Mendyk był przez trzynaście lat najbliższym współpracownikiem bp. Stefana Regmunta, gdy ten był biskupem pomocniczym w diecezji legnickiej. – Wyrażam wielką radość z faktu, że ksiądz biskup Marek Mendyk – mający duże doświadczenie i wkład na rzecz Kościoła w Polsce jako odpowiedzialny za katechizację – został przez Ducha Świętego wskazany na pasterza Kościoła świdnickiego – powiedział bp Stefan Regmunt, który zapewnia o swojej modlitwie.

– Chciałbym życzyć, aby Duch Święty towarzyszył mu każdego dnia w tej posłudze. Aby Jego światło i te dary, które przekazuje każdemu z nas, były przez księdza biskupa wykorzystane dla budowania żywej wspólnoty Kościoła świdnickiego. Niech jego posługa, w tym trudnym czasie, przynosi wspaniałe owoce dla Kościoła i dla świata w czasie epidemii. Aby dbał, żeby nigdy nie doszło do epidemii duchowej w Kościele i na tamtych terenach – dodaje.

Biskup senior zapewnia o modlitwie swojej i swoich najbliższych. – To jest diecezja, na terenie której znajduje się moja rodzinna parafia Jedlina Zdrój. Na pewno moi bliscy będą go wspierali swoją modlitwą – podkreśla bp Regmunt.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama