Nowy numer 3/2021 Archiwum

List z seminarium do Przyjaciół Paradyża

- Szczególnie pragniemy polecić Waszej modlitwie diakonów przygotowujących się do przyjęcia święceń prezbiteratu. Prosimy również o wsparcie duchowe w intencji nowych powołań do naszego seminarium - napisał ks. Radosław Gabrysz, który zapewnia wszystkich o modlitwie całego seminarium.

Paradyż, 1 kwietnia 2020 r.

Drodzy Przyjaciele Paradyża!

W czasach postępującego niepokoju związanego z epidemią koronawirusa serdecznie Was pozdrawiam i pragnę podnieść na duchu. Nie poddawajmy się zniechęceniu. Wspólnymi siłami walczmy o dobro i szlachetność postaw – wsparci mocą Zmartwychwstałego Chrystusa.

Mając zrozumienie dla decyzji odpowiednich władz świeckich i kościelnych, pozostając w domach, a równocześnie tęskniąc za wspólnymi celebracjami w kościołach, przypomnijmy sobie słowa Jezusa: „Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie” (Mt 6,6). Wydźwięk tej perykopy może stanowić pocieszenie dla tych, którzy po raz pierwszy od wielu lat nie mogli podążyć do kościoła i próbują modlić się w swoich mieszkaniach, m.in. dzięki szerokiej akcji transmisji Mszy św. oraz nabożeństw.

Prawdopodobnie – głębiej niż dotąd – uświadamiamy sobie, że ludzkie życie ma niezbywalną wartość. Należy zatem pochylić się z troską nad tymi, którzy nie mają się dobrze, których obecne wydarzenia bezpośrednio dotknęły. „Módlmy się wspólnie za chorych, za cierpiących” – apeluje papież Franciszek. Przed obrazem Pani Paradyskiej modlimy się o łaskę obecności w Królestwie Niebieskim dla zmarłych z powodu COVID-19. Prosimy o siłę cierpliwości i wytrwałości dla zarażonych oraz ich rodzin, a także osób przebywających w kwarantannie. Przez ręce Maryi powierzamy Bogu służbę zdrowia i wolontariuszy. Ponadto, codziennie o godz. 20.30 włączamy się w modlitwę różańcową w intencji ustania epidemii.

W tych dniach życzenie zdrowia nabiera nowego, wyrazistego znaczenia. Z nadzieją w sercu pragnie je wyrazić Wam także nasza wspólnota seminaryjna – pozostając podczas Triduum Paschalnego w Paradyżu. Zapewniamy Was o wdzięcznej pamięci.

Do słów pocieszenia dołącza się także ks. Grzegorz Słapek – dotychczasowy moderator grup Przyjaciół Paradyża, który od kilku tygodni piastuje urząd administratora parafii pw. św. Elżbiety Portugalskiej w Pławiu. Obecnie zarząd naszego seminarium stanowią zatem cztery osoby. Natomiast wszystkich alumnów jest dziewiętnastu. Szczególnie pragniemy polecić Waszej modlitwie diakonów przygotowujących się do przyjęcia święceń prezbiteratu. Prosimy również o wsparcie duchowe w intencji nowych powołań do naszego seminarium.

Mam nadzieję, że dalsze przygotowania do koronacji wizerunku Matki Bożej Paradyskiej oraz nasze spotkania w domu ziarna zostaną podjęte, kiedy tylko to będzie możliwe – oby jak najszybciej. Tymczasem pozostajemy w duchowej łączności. Zapraszam wszystkich Przyjaciół do odwiedzania nas na stronie internetowej (www.paradisus.pl), na Facebooku oraz do kontaktu lub formułowania intencji za pośrednictwem maila (administracja@paradisus.pl). Zachęcam również do oglądania transmisji nabożeństw z Paradyża podczas Triduum Paschalnego (od godz. 19, TVP 3 Gorzów Wlkp.).

W obecnych, niełatwych czasach – niech światło nadziei Zmartwychwstania Pańskiego dodaje nam sił i pozwala z pokojem w sercu budzić się każdego dnia i spełniać to, co powinniśmy – mając w perspektywie jubileusz 30-lecia naszej wspólnoty Przyjaciół. Pozdrawiam z Paradyża!

ks. Radosław Gabrysz
moderator grup Przyjaciół Paradyża

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama