Nowy numer 22/2020 Archiwum

Bp Lityński do chorych i cierpiących: Proszę was o apostolat modlitwy

Pasterz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej 3 kwietnia odprawił Mszę św. za chorych i cierpiących w kaplicy zielonogórskiej siedziby Caritas. Transmitowała ją na żywo TVP3 Gorzów Wlkp.

Miejsce modlitwy wybrano nieprzypadkowo. Tutaj na co dzień zanoszona jest modlitwa, jak zauważył biskup, "za potrzebujących pomocy, chleba i miłości".

- Dzisiaj naszą intencją jest stanąć przy łóżku, przy fotelu, w salach szpitalnych, w domach rodzinnych, różnych ośrodkach opiekuńczych, w hospicjach - powiedział bp Tadeusz Lityński. - Dzisiaj poprzez naszą modlitwę, droga siostro, drogi bracie, pragnę powiedzieć: nie jesteś sam, nie lękaj się.

Biskup zauważył, że dla osoby wierzącej choroba to taki czas Wielkiego Postu. - Tak jak nie można zrozumieć Wielkiego Postu bez krzyża, tak nie można zrozumieć choroby bez ukrzyżowanego Pana, bez bliskości z Nim - mówił biskup. - To czas przylgnięcia do Jezusa. Jezus z wysokości krzyża jest zapatrzony w Ojca, woła do Ojca. Jest naszym nauczycielem, abyśmy również razem z Nim przylgnęli do Ojca. Stąd proszę was o apostolat modlitwy, ona może tak bardzo pomóc umierającym, innym chorym, może bardzo pomóc walczącym z chorobą, wszystkim, którzy czuwają nad naszym bezpieczeństwem. Proszę was o to jedno zawołanie, o tę jedną krótką modlitwę: "Jezu, ufam Tobie". Jednocześnie dziękuję za te wszystkie Różańce i koronki, litanie i medytacje Bożego słowa - dodał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama