Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dajmy świadectwo w Niedzielę Palmową

W Niedzielę Palmową bp Tadeusz Lityński odprawi Mszę św., która będzie transmitowana na żywo w radiu, telewizji i internecie. Zachęca nas także, abyśmy w swoich domach wykonali palmy wielkanocne i dali świadectwo.

Przypominamy, że transmisja z diecezjalnych obchodów Niedzieli Palmowej odbędzie się z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. - Nie możemy tego dnia uczestniczyć w liturgii w naszych parafialnych świątyniach, do których zawsze przynosiliśmy palmy na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Ale możemy duchowo zjednoczyć się na modlitwie dzięki transmisji na żywo. Zapraszam do wspólnego uczestnictwa w Mszy św., którą będę odprawiał w intencji wszystkich diecezjan, a szczególnie młodych, ponieważ zawsze w Niedzielę Palmową obchodzimy w diecezji Światowe Dni Młodzieży - wyjaśnia bp Lityński.

Początek transmisji Mszy św. w Niedzielę Palmową o godz. 10.30 na antenie TVP3 Gorzów Wielkopolski - TUTAJ i Radia Zachód - TUTAJ.

Pasterz diecezji ma też prośbę: - Drodzy diecezjanie, zróbmy w naszych domach nawet najprostszą palmę wielkanocną, która jest znakiem wiary w Jezusa cierpiącego i Jego zmartwychwstanie - apeluje bp Tadeusz, który zachęca do postawienia palmy wielkanocnej w oknach swoich domów i wysłania jej zdjęcia. - Niech to będzie wyraz naszej jedności oraz świadectwo wiary dla naszych miejscowości i diecezji - dodaje.

Z inicjatywy bp. Lityńskiego, redakcja "Gościa Zielonogórsko-Gorzowskiego" zaprasza do nadsyłania zdjęć palm wielkanocnych. Od razu zaznaczmy: nie trzeba mieć profesjonalnego aparatu fotograficznego - wystarczy telefon komórkowy. Na zdjęcia waszych palm czekamy pod adresem: krzysztof.krol@gosc.pl. W tytule wiadomości należy wpisać "palma". Natomiast w treści - imię i nazwisko autora zdjęcia, którego podpiszemy w galerii (zdjęcia bez tego podpiszemy: Archiwum GN) oraz miejscowość i parafię.

W przypadku osób niepełnoletnich na udział w inicjatywie zgodę musi wyrazić prawny opiekun. Prosimy, aby zgoda była załączona w postaci zdjęcia z ręcznie podpisanym oświadczeniem. Treść zgody:

Wyrażam zgodę na udział... (imię i nazwisko), którego jestem prawnym(-ą) opiekunem(-ką), w akcji "Palma". Wyrażam również zgodę na opublikowanie imienia i nazwiska pozostającego pod moją opieką dziecka w artykule prezentującym nadesłane treści.

Do treści maila należy również skopiować poniższe oświadczenia:
1. Oświadczam, że zapoznałam(-łem) się z Ogólnym Regulaminem Konkursów Instytutu Gość Media (Regulamin) i akceptuję jego warunki. Pełny tekst Regulaminu dostępny na stronie internetowej www.igomedia.pl/Regulaminy.
2. Oświadczam, że przesyłam zdjęcia, do których posiadam pełnię praw autorskich, a ich treść nie godzi w niczyje dobra. Zgadzam się na jego publikację w wydawnictwach należących do Instytutu Gość Media oraz w mediach społecznościowych.


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama