Nowy numer 23/2020 Archiwum

Posłuchaj Misterium Męki Pańskiej

Radio Zachód zaprasza w Wielki Piątek na Misterium Męki Pańskiej - widowisko opisujące ostanie chwile z życia Pana Jezusa, Jego śmierć i chwalebne zmartwychwstanie.

Ukazanie prawdy o wielkiej miłości Boga, który daje siebie w ofierze krzyża dla zbawienia każdego grzesznego człowieka, to główny cel misterium. Misterium zostało przygotowane w formie słuchowiska, aby wierni za pośrednictwem radia mogli w Wielki Piątek rozważać Mękę Pańską. Usłyszymy w nim m.in. słowa św. Jana Pawła II oraz kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Aktorami są wierni z trzech gołdapskich parafii. Misterium było pierwotnie przygotowywane w formie widowiska z udziałem publiczności. Z uwagi na wprowadzenie stanu epidemii przybrało formę słuchowiska. W jego upowszechnienie włączyły się regionalne rozgłośnie radia publicznego.

Emisja w Radiu Zachód w Wielki Piątek (10 kwietnia) o godz. 18.05. Link do relacji w internecie: TUTAJ

Scenariusz i reżyseria: ks. Mariusz Pawlina - wikariusz parafii pw. NMP Matki Kościoła w Gołdapi (diecezja ełcka).

Muzyka: Marcin Pyciak.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama