Nowy numer 23/2020 Archiwum

Księża diecezji zielonogórsko-gorzowskiej przekazali 176 tys. zł na pomoc dla szpitali

Księża diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zebrali 176 tys. zł. Pieniądze zostaną przekazane na pomoc szpitalom w naszej diecezji.

Poinformował o tym bp Tadeusz Lityński podczas Mszy św. w Paradyżu.

Kwota została zebrana w ramach jałmużny wielkopostnej. - Chcę podziękować kapłanom za ten ostatni dar. Chcę to zrobić publicznie - powiedział bp Lityński podczas homilii transmitowanej z Wyższego Seminarium Duchownym w Paradyżu.

- Ta oddolna inicjatywa, w ciągu krótkiego czasu i w tych niełatwych warunkach, przyniosła owoc w postaci ofiary 176 tys. zł, które zostaną przekazane, aby wesprzeć szpitale i służbę medyczną naszej diecezji. Drodzy bracia, chcę wam za to bardzo serdecznie podziękować - dodał.

Z zebranych pieniędzy Caritas diecezjalna kupi środki ochronne, dezynfekujące oraz najbardziej potrzebny do leczenia sprzęt, o jaki proszą dyrektorzy szpitali.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama