Nowy numer 23/2020 Archiwum

Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na ulicach parafii

W Wielki Czwartek, proboszcz nowosolskiej parafii pw. św. Michała Archanioła, wyszedł z Najświętszym Sakramentem na ulice parafii, aby pobłogosławić wiernym.

Wielki Czwartek, jak zauważa ks. Andrzej Oczachowski, to wielkie święto Eucharystii.

– Nasi wierni musieli pozostać w domach. Nikt, za wyjątkiem bardzo wąskiej grupy służby liturgicznej nie przyszedł na święto do kościoła. Ale cud Eucharystii się dokonał i trzeba było o tym przypomnieć – zauważa proboszcz ks. Andrzej Oczachowski.

– Wczorajsze wyjście z Najświętszym Sakramentem na ulice miasta było samo przez się zrozumiałe. Podobnie jak zrozumiałe było błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem wszystkich domostw parafii na początku epidemii. Tak czyniło wielu kapłanów w całej Polsce – dodaje.

W nowosolskiej parafii „trasa błogosławieństwa” liczyła prawie 40 kilometrów – na wioskach i wśród bloków. Wcześniej, w Niedzielę Palmową, ulice parafii przemierzył „Jezu ufam Tobie”. – Wierni machali palmami z okien. W ten sposób odpowiadali wiarą na żywą obecność Jezusa. Czekają na kapłana, że o nich nie zapomni w Wielką Sobotę, a on musi im w Poranek Wielkanocny ogłosić zmartwychwstanie Jezusa. Procesje zakończą się w Niedzielę Miłosierdzia z obrazem „Jezu Ufam Tobie”, dopełniając siedmiu Jerychowych dni oczekiwania na łaskę z nieba – wyjaśnia ks.proboszcz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama