Nowy numer 23/2020 Archiwum

Zielona Góra. Maseczki w darach ofiarnych

Wierni z parafii pw. św. Stanisława Kostki w Zielonej Górze nie mogli wziąć udział w liturgii Wielkiego Czwartku, ale nie zapomnieli o procesji z darami.

Parafianie ze swoimi kapłanami łączą się duchowo dzięki transmisji online na profilu społecznościowym. Mimo aktualnej sytuacji nie zapomnieli o darach ofiarnych.

– Zbierając ziarnko do ziarnka składane ofiary wspólnie przygotowaliśmy procesję z darami. To wyraz naszej troski o świątynię parafialną i konkretne potrzeby kościoła – wyjaśnia Iwona Szablewska.

Wśród darów były m.in. obrusy ołtarzowe, zielona kapa, ornat, stuły, puszki na komunikanty, naczynia liturgiczne, wino mszalne, kadzidło, woskowe świece i coś jeszcze. – W naszej procesji z darami były też maseczki ochronne. 200 zostanie przekazane do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze i kolejne 200, które trafią do naszych parafian – wyjaśnia pani Iwona.

– Maseczki dar swojej pracy, czasu i zaangażowania z wielką miłością cięły, prasowały, szyły panie: Magda Ochalik, Janina Krawczyk, Helena Jurasik, Zofia Chwiałkowska, Helena Sługocka, Helena Małek, Wiesława Kurianowicz, Mirosława Rybczyńska, Jola Lorens, Wiktoria i Iwona Szablewskie, Agnieszka Pieniążek, Teresa Tropak z sąsiadkami, Małgorzata Rafalik, Agnieszka Sułtanowska i Jola Żurak – dodaje.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną dary w imieniu parafian zaniosła obsługa liturgiczna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama