Nowy numer 09/2024 Archiwum

Kiedy pogrzeb śp. ks. Ludwika Walerowicza?

Znana jest data pogrzebu śp. ks. Ludwika Walerowicza - emerytowanego kapłana diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, który był wieloletnim proboszczem w Nietkowicach.

Przypomnijmy, że 13 kwietnia w wieku 92 lat i 65. roku kapłaństwa swoją ziemską pielgrzymkę zakończył śp. ks. Ludwik Walerowicz.

Msza św. pogrzebowa w intencji zmarłego zostanie odprawiona w czwartek 16 kwietnia o godz. 10 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie (ze względu na pandemię koronawirusa bez trumny), a po niej dalsze obrzędy pogrzebowe na cmentarzu komunalnym w Sulechowie o godz. 11.30.
Msza św. w intencji śp. ks. Ludwika Walerowicza z udziałem kapłanów i wiernych zostanie odprawiona w Sulechowie po ustaniu pandemii koronowirusa.

Ks. Ludwik Walerowicz urodził się 18 lipca 1928 r. w Pleszewie w rodzinie Wojciecha i Marii z d. Stefaniak. Ukończył szkołę podstawową w Pleszewie. Następnie w latach 1946-1948 uczył się w Gimnazjum Ojców Salezjanów w Aleksandrowie Kujawskim, a w latach 1948-1950 w Małym Seminarium Duchownym w Słupsku.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy