Nowy numer 3/2021 Archiwum

Co z Pierwszą Komunią Świętą?

Uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w parafiach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zostały w najbliższym czasie odwołane. Kiedy mogą się odbyć?

Organizacja uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w parafiach naszej diecezji ze względu na trwającą pandemię koronawirusa została odwołana. – Zgodnie z  nowym zarządzeniem diecezjalnym do czasu ustania epidemii i powrotu dzieci do szkół należy odwołać wszystkie Pierwsze Komunie Święte, a także wszystkie przygotowania do tej uroczystości. O nowym terminie będziemy informowali, gdy dzieci wrócą do szkoły, a epidemia ustanie – wyjaśnia ks. Wojciech Lechów, dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

– Pragnę również przypomnieć, że do czasu ustania epidemii nie ma możliwości organizacji Pierwszej Komunii Świętej indywidualnie lub w małych grupach – dodaje.

Pełna treść zarządzenia z 14 kwietnia: "W związku z trwającym nadal stanem epidemii wszystkie uroczystości pierwszokomunijne w diecezji zostają odwołane. Nowe decyzje dotyczące przygotowania i zorganizowania I Komunii św. zostaną podjęte po ustaniu epidemii i powrocie dzieci do szkół".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama