Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wielkanocny chór online

Nie mogli spotkać się osobiście na próbie, więc postanowili spotkać się w przestrzeni wirtualnej, aby wspólnie uwielbiać zmartwychwstałego Pana. Zobaczcie efekty!

To Król nasz pełen chwały
Gość Zielonogórsko-Gorzowski

Z powodu epidemii schola w Bytomiu Odrzańskim nie mogła jak co roku posługiwać na Triduum Paschalnym. – W tych okolicznościach zrodziła się myśl, by stworzyć chór online, który z sympatii do parafian chciał w taki sposób przekazać im życzenia świąteczne – wyjaśnia Martyna Dziechciaruk.

Chór utworzyła grupa znajomych pochodzących z Bytomia Odrzańskiego, Nowej Soli i Zielonej Góry, którzy kochają śpiewać i wspólnie posługiwali na różnych wydarzeniach chrześcijańskich. – Pomysł pojawił się w środę. Odzew był błyskawiczny i po kilku godzinach powstał ten spontaniczny i pełen radości film, muzyczna kartka świąteczna z okazji Zmartwychwstania Pańskiego. Dzięki internetowi, nagranie dotarło nie tylko do parafian, ale i naszych przyjaciół, a nam, żyjącym w różnych miastach, pozwoliło na wspólne uwielbienie, pomimo dzielącej nas odległości – tłumaczy Martyna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama