Nowy numer 3/2021 Archiwum

Pomagają w czasie pandemii

Modlitwa za medyków, zakup termometrów i wody dla szpitala i wsparcie rodziców - tak Fundacja Blisko Domu pomaga w czasie pandemii koronawirusa.

W czasie epidemii koronawirusa Fundacja Blisko Domu wsparła Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. – Celem akcji „Woda dla szpitala” było zaopatrzenie szpitala w zapasy wody na trudny czas epidemii koronawirusa. Chcieliśmy zaangażować w działanie jak najwięcej ludzi dobrej woli. Uruchomiliśmy więc zbiórkę oraz zaczęliśmy informować o niej na Facebooku oraz przez komunikatory internetowe – wyjaśnia Rafał Chrebela, odpowiedzialny za kontakt z mediami.

– Zbiórka trwała 9 dni, darczyńcy wpłacili 7188 zł, na akcję wydaliśmy 7688 zł. Kupiliśmy łącznie 1134 zgrzewki, co daje 6804 litrów wody. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w to dzieło – dodaje.

Fundacja zorganizowała także akcję „Termometry Dla Szpitala”, również dla zielonogórskiego szpitala. – Planowaliśmy wesprzeć szpital kupując 20 termometrów, dzięki wpłatom udało się zakupić aż 26 sztuk. Bardzo się cieszymy i z serca wszystkim dziękujemy – mówi Rafał Chrebela.

To jeszcze nie koniec. W czasie epidemii terapeutka fundacji Agnieszka Juchniewicz poprowadzi „Strefę Rodzica” – to wsparcie telefoniczne dla mamy i taty. – Można tutaj odreagować trudne emocje i zyskać odpowiedzi na nurtujące pytania jak np. „Czego potrzebują dzieci w czasie kwarantanny?”, „Jak wspierać ich odporność emocjonalną?”, „Jak mimo wszystko dobrze przeżyć ten specyficzny czas?”, „Jak wspierać dziecko i odpowiadać na jego trudne pytania?” – wyjaśnia Rafał.

Terapeutka dyżuruje pod telefonem w poniedziałki od 15.30 do 17.00 i w środy od 19.00 do 20.30. Tel. 500 146 164.

Cały czas fundacja prowadzi także modlitwę wstawienniczą za pracowników służby zdrowia.

Przypomnijmy, że Fundacja Blisko Domu rozpoczęła działalność w roku 2016 i od tamtego czasu realizuje swoje zadania w kilku obszarach. Pierwszym z nich jest działalność ewangelizacyjna, a wśród niej to przede wszystkim rekolekcje, czuwania i konferencje osób indywidualnych, prowadzone ks. Zbigniewa Tartaka, a także specjalistów z zakresu terapii par i rodzin, psychologii, pedagogów. Całość muzycznie i modlitewnie prowadzi zawsze Zespół Ewangelizacyjny Syjon.
Drugim obszarem działalności jest pomoc specjalistyczna obejmująca wsparcie psychologiczne i terapeutyczne. Trzecim obszarem jest działalność szkoleniowa i warsztatowa obejmująca tematyką kwestie związane z życiem rodzinnym, relacjami małżeńskimi, wychowywaniem, zarządzaniem finansami, oraz szeroko rozumianym rozwojem. Natomiast czwartym pomoc osobom potrzebującym.

Fundacja Blisko Domu prowadzi swoją działalność głównie na terenie województwa lubuskiego i dolnośląskiego. W Otyniu, Żarach i Nowogrodźcu Fundacja prowadzi gabinety wsparcia psychologicznego, terapii rodzin oraz terapii indywidualnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama