Nowy numer 3/2021 Archiwum

Gorzowskie szarytki nie zapominają o potrzebujących w czasie epidemii

W Niedzielę Miłosierdzia odwiedzamy szarytki w Gorzowie Wielkopolskim. W czasie pandemii siostry troszczą się o ubogich, a każdy może włączyć się w to dzieło.

W domu Zgromadzenia przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego działa Centrum św. Katarzyny Labouré.

To punkt charytatywny dla osób bezdomnych, uzależnionych i samotnych.

– Ubodzy przeżywają to, co się dzieje, i wiedzą o obostrzeniach. Teraz przychodzą pojedynczo. Mogą zabrać ze sobą kanapki, chleb, gorącą zupę i herbatę. Staram się, żeby było też coś słodkiego i pytam o inne potrzeby: środki czystości czy odzież – tłumaczy prowadząca Centrum s. Zofia Jarosińska SM. Centrum dba o bezpieczeństwo i higienę. – Nie mam żadnych obaw czy lęku, że sama się zakażę. Staram się być z ludźmi – mówi siostra Zofia.

Gorzowskie Centrum można wesprzeć wszelkimi darami żywnościowymi i rzeczowymi. – Wszystko wykorzystam – obiecuje s. Zofia.

Dary dotarły także do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji np. z powodu niepełnosprawności dzieci. Udzielono wsparcia rzeczowego i żywnościowego na Święta Wielkanocne. – W każdej z tych rodzin było wzruszenie, wdzięczność i ogromna radość dzieci, które zajadały się pysznymi babkami. W najbliższych dniach tym rodzinom dostarczymy także maseczki i inne potrzebne dary – mówi s. Barbara Zegar SM, koordynatorka akcji.

Kontakt: Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a' Paulo w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Warszawska 45, tel. 95 732 26 92, e-mail: szarytki_gorzow@o2.pl.

Gorzowskie szarytki nie zapominają o potrzebujących w czasie epidemii   Materiał na maseczki, które szyje s. Zofia, dostarczyły siostry z Domu Prowincjalnego Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a'Paulo w Krakowie. S. Justyna Urban SM
« 1 »
DO POBRANIA: |

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama