Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kawa online z proboszczem

W czasie pandemii koronawirusa w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze odbywają się nie tylko transmisje online Mszy św., nabożeństw i innych modlitw, ale też można "na żywo" napić się kawy z proboszczem.

Krzysztof Król: Słyszałem, że w Księdza parafii można spotkać się online na kawie z proboszczem?

Ks. Paweł Łobaczewski: "Kawa z Proboszczem" to codzienny program, który od przeszło trzech tygodni istnieje w naszej parafii. Jest on realizowany przy pomocy aplikacji Periscope, która umożliwia transmitowanie na żywo z możliwością interakcji ze strony widzów. Odbywa się zazwyczaj o godz. 12.30 i trwa kilkanaście minut. Program ma charakter półformalny. Pijąc kawę - każdy w swoim miejscu - omawiamy bieżące tematy. Jest też okazja, by karmić się lekturą duchową.

Skąd pomysł?

Pomysł programu powstał wraz z koniecznością ograniczenia kontaktów społecznych w trakcie walki z pandemią koronawirusa. Widząc odzew na codzienne transmisje Mszy Świętej, uznałem, że warto też mieć kontakt z parafianami w innej przestrzeni - mniej oficjalnej. Tym bardziej że współczesne czasy ofiarują nam wiele możliwości technologicznych pozwalających na sprawną komunikację przez internet. Z kolei duże ograniczenie możliwości uczestnictwa w Mszach Świętych, konieczność odwołania spotkań grup parafialnych czy zawieszenia innych aktywności sprawiły, że bez poszukiwania nowych form zostałbym całkowicie odizolowany od parafian.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama