Nowy numer 3/2021 Archiwum

Informacje z Kurii Biskupiej

Kiedy będziemy przeżywać uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w tym roku i co z nabożeństwami majowymi?

Informacja na temat uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (3 maja), która zbiega się z obchodem 4. niedzieli wielkanocnej:

"Zgodnie z zasadami podanymi w tabeli pierwszeństwa dni liturgicznych uroczystość maryjna powinna być obchodzona w poniedziałek 4 maja. Jednak na prośbę Konferencji Episkopatu Polski rzymska Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, mocą dekretu z dnia 3 lipca 2019 r. zdecydowała, że:

  • uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski będzie obchodzona w sobotę, 2 maja (wieczorem 1 maja odmawiamy I nieszpory uroczystości),
  • w niedzielę, 3 maja, obchodzimy 4. niedzielę wielkanocną (wieczorem 2 maja odmawiamy I nieszpory 4. niedzieli wielkanocnej)" - czytamy w informacji Kurii Biskupiej w Zielonej Górze.

Zmiana ta dotyczy tylko roku 2020.

Podano też informacje dotyczące nabożeństwa majowego, które "można odprawiać w kościołach z zachowaniem obowiązującego limitu osób i zasady dystansu uczestników co najmniej 2 m od siebie". W trakcie modlitwy należy włączyć intencje o ustanie pandemii, powstrzymanie suszy i wsparcie wszystkich dotkniętych tymi klęskami i tych, którzy z nimi się zmagają.

Wkrótce mają też być podane szczegółowe wytyczne dotyczące rozmaitych obszarów duszpasterstwa.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama