Nowy numer 43/2020 Archiwum

Bp Lityński apeluje o wcielanie w życie testamentu Jana Pawła II z Gorzowa

- Wyrazem realizacji tego testamentu jest też troska o życie wiary, o życie modlitwy dzisiaj i w przyszłości w naszej wspólnocie diecezjalnej. - mówił bp Tadeusz Lityński podczas Mszy św. dziękczynnej za pontyfikat Jana Pawła II.

Homilię w czasie Mszy św. dziękczynnej wygłosił bp Tadeusz Lityński.

- W przeddzień 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II zostaliśmy zobowiązani jako wierzący i Polacy, w kraju i zagranicą w duchu wdzięczności do modlitwy, wyrażającej Bogu uwielbienie i wdzięczność za Jego moc  i dobroć ukazaną w życiu Św. Jana Pawła II. Staję w trudnej sytuacji, co wypada dzisiaj powiedzieć, do czego się odwołać? I przychodzi mi na myśl poemat, który ukazał się  w 2003 roku Tryptyk Rzymski, w którym nasz święty rodak starał się dać odpowiedź na czym polega nasze podobieństwo do Boga i Boże podobieństwo w nas - mówił na początku duchowny.

- Ukazał nam, co znaczy być człowiekiem: tzn. dać siebie w miłości, która czyni nas podobnymi do Boga. Tę miłość pięknie ukazał nam Jezus Chrystus w swoim Słowie i całym życiu, ale jak usłyszeliśmy Jezus zapowiedział uczniom, że będzie prosił, aby otrzymali Ducha Św., Ducha Miłości. Ten Duch miłości ujawnił się w życiu św. Jan Pawła II - dodał.

W homilii kaznodzieja przytoczył słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział 2 czerwca 1997 roku w Gorzowie Wlkp. i poprosił wiernych, aby ten testament wcielać w życiu naszej diecezji:

Dziękczynienie za pontyfikat Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.
Gość Zielonogórsko-Gorzowski
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama