Nowy numer 42/2020 Archiwum

Zachęta do odważniejszego korzystania z posługi duszpasterskiej

Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze - w nawiązaniu do wypowiedzi abp. Stanisława Gądeckiego - zachęca do odważniejszego korzystania z posługi duszpasterskiej.

Zgodnie z nowymi wytycznymi sanitarnymi obowiązującymi od niedzieli 17 maja w kościołach i kaplicach może przebywać większa niż do tej pory liczba wiernych. Na jedną osobę powinno przypadać 10 m kw. powierzchni użytkowej kościoła. - Ponadto, nadal należy zachowywać dystans 2 metrów od innych osób obecnych na nabożeństwie, a także zasłaniać nos i usta - przypomina ks. Andrzej Sapieha, rzecznik prasowy kurii biskupiej.

- Biorąc pod uwagę te nowe normy, Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze - w nawiązaniu do wypowiedzi abp. Stanisława Gądeckiego zawartej w wydanym przez niego komunikacie z dnia 14 maja - zachęca wiernych naszej diecezji do coraz odważniejszego korzystania z parafialnej posługi duszpasterskiej w niedziele i dni powszednie. Zachęta ta skierowana jest przede wszystkim do tych wszystkich, którzy jeszcze nie przystąpili do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej - dodaje.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama