Nowy numer 23/2020 Archiwum

Chroń nas w niepewnym czasie

Niektórzy pukali się w głowę, inni kręcili głową. Większość jednak zatrzymywała się, pozdrawiała, robiła znak krzyża, a nawet klękała, by prosić Matkę Bożą o pomoc.

Od lat 13 maja ulicami Gorzowa Wlkp. przechodziła procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej, a na jej zakończenie zawierzano miasto Maryi. Początki sięgają 1996 roku, kiedy to miejscy radni oddali się pod opiekę Pani z Fatimy. Z czasem rozpoczęły się modlitwy za miasto, w których uczestniczy wielu gorzowian. W tym roku procesja miała się odbyć już po raz piętnasty. I odbyła się. Lecz z powodu pandemii nie w tradycyjnej formie. Nie było jednej wspólnej uroczystości, ale każda parafia dokonała zawierzenia w swoim kościele. Jednak, jak zawsze, wszystkich połączyła Matka Boża Fatimska, której figura przejechała ulicami miasta, docierając na chwilę do każdej parafii.

Dostępne jest 16% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama