Nowy numer 23/2020 Archiwum

Apel głogowskiego proboszcza o wspieranie lokalnych przedsiębiorców

Proboszcz z paraf pw. św. Mikołaja w Głogowie zaapelował do swoich parafian o wspieranie lokalnych przedsiębiorców, których dotknął kryzys wywołany przez koronawirusa.

Apel to oczywiście reakcja na sytuację wywołaną przez pandemię koronawirusa, która dotyka wielu grup społecznych. - Kryzys dotknął wszystkich, ale obecnie niezwykle boleśnie odczuwają go osoby, które pracują w sektorze usług, prowadzą rodzinne, nierzadko jednoosobowe firmy, lokalne niewielkie biznesy, a także podejmują pracę na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenia i wielu innych - zauważa proboszcz ks. Stanisław Brasse.

- Właściciel jednego z głogowskich zakładów fotograficznych powiedział mi wczoraj, że ze względu na wstrzymanie lub znaczne ograniczenie liczby ślubów, Komunii i chrztów jego kwietniowe przychody stanowiły ok. 5 proc. jakie w tym miesiącu osiągał w minionych latach. Nie chcemy tych osób zostawić samych. To są nasi parafianie, mieszkańcy naszego miasta - ludzie, którzy mieszkają obok nas. Dostrzegam trudną sytuację ekonomiczną, w jakiej się znaleźli, dlatego w duchu solidarności z nimi i w jedności z władzami miasta bardzo zachęcam do wsparcia naszych lokalnych przedsiębiorców, których dotknął kryzys wywołany przez koronawirusa. Możemy je okazać, robiąc zakupy w osiedlowych sklepach, odwiedzając restauracje, korzystając z usług fryzjerów, rehabilitantów, mechaników samochodowych, którzy pracują na terenie naszego miasta i innych usługodawców - oczywiście z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Wspierajmy się! - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama