Nowy numer 48/2020 Archiwum

Prezentem bliskość Jezusa

Zgodnie z diecezjalnym programem duszpasterskim na czas epidemii możliwe jest indywidualne lub w małych grupach przygotowanie dzieci do Pierwszej  Komunii św. I część rodziców decyduje się właśnie na takie rozwiązanie.

W niektórych parafiach naszej diecezji uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dla jednej lub grupy osób odbędzie się w czerwcu. – Takie indywidualne przygotowanie można rozpocząć na wyraźną prośbę rodziców.

Oczywiście nie wszyscy się na to zdecydują, ale wiele osób tak. To wyjście ku rodzicom, a przede wszystkim dzieciom, aby mogły już przyjmować Pana Jezusa i w pełni uczestniczyć w Eucharystii – zauważa ks. Robert Patro, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego kurii biskupiej. W czerwcu Pierwszą Komunię Świętą przyjmie syn Doroty Konstanty-Zaremby z Chociul (parafia Ołobok). – Od początku roku szkolnego przygotowywałam się razem z moim dzieckiem do tego święta. Modliłam się, aby Staś przyjął godnie Pana Jezusa do swego serduszka – podkreśla pani Dorota.

– Nie miałam pojęcia, tak jak my wszyscy, że zaistnieją takie okoliczności, jakie mamy dzisiaj. Słyszałam o indywidualnej Komunii Świętej od rodziców innych dzieci, ale nie myślałam o tym. Modliłam się o koniec pandemii i o to, aby syn mógł przystąpić do Komunii, a córka do sakramentu bierzmowania. Zaufałam Bogu i pomyślałam, że On wie, co robi – dodaje. Kiedy ksiądz proboszcz ogłosił w parafii taką możliwość, pani Dorota nie od razu postanowiła z niej skorzystać. – Jednak po pewnym czasie dopadła mnie niepewność co do przyszłości, ale przede wszystkim myśl, że mój syn ma już 10 lat i najwyższy czas, aby dostąpił tej pięknej łaski, jaką jest przyjęcie Pana Jezusa do serca. Zaczęłam modlić się do Ducha Świętego o światło – wyjaśnia mieszkanka Chociul.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama