Nowy numer 49/2020 Archiwum

Modlitwa za maturzystów

Mimo trwającej pandemii egzamin dojrzałości wystartował. Maturzyści mogą liczyć na wsparcie duchowe swoich katechetów.

Nauczyciele religii z V Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze już nie od dziś wspierają duchowo swoich podopiecznych, ale 8 czerwca tej modlitwy było jeszcze więcej. – W dwóch zielonogórskich parafiach dzisiaj rano została odprawiona Msza św. w ich intencji. O godz. 6.30 w kościele pw. Ducha Świętego i o godz. 7.00 w parafii pw. św. Urbana. Teraz jesteśmy tutaj, aby duchowo wspierać naszych podopiecznych i pobłogosławić im na ten ważny czas – wyjaśnia ks. Marcin Bobowicz, nauczyciel religii w LO V i wikariusz w parafii pw. Św. Urbana.

Siostra Anna wręczyła maturzystom własnoręcznie wykonane różańce. – Oczywiście dołączyłam do nich modlitwę maturzysty, aby mogli się przed tym ważnym egzaminem pomodlić się  o pokój ducha. Codziennie wspieram ich modlitwą modląc się na różańcu, aby potrafili wykorzystać zdobytą wiedzę. Modlę się także dla nich o światło Ducha Świętego w wyborze drogi duchowej – dodaje s. Anna Krasner ze Zgromadzenia Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej, która posługuje przy parafii pw. Ducha Świętego.

Modlitwa za maturzystów   A to prezent dla każdego maturzysty. Krzysztof Król /Foto Gość

Maturzyści oczywiście stresują się, ale są dobrej myśli. – Obawiam się najbardziej, że jak już wejdę na salę i usiądę to „zje” mnie stres i zaczną się robić dziury w pamięci. Jestem dobrej myśli i wydaje mi się, że opanuję ten stres. Do tego dnia przygotowuję się już przecież od pierwszej klasy. Cieszę, że jest z nami ksiądz i siostra – wyjaśnia Mariusz Maciejewski. – Dużo spokoju dało mi to, że dziś była za nas odprawiana Msza św. Zresztą cały czas jesteśmy otaczani tą modlitwą – dodaje.

Modlitwa za maturzystów   Błogosławieństwo maturzystów. Krzysztof Król /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama