Nowy numer 47/2020 Archiwum

Rowerem do św. Jakuba

Już po raz ósmy, 13 czerwca, odbyła się pielgrzymka rowerowa z Zielonej Góry do Jakubowa. Najstarszy uczestnik miał 70 lat, a najmłodszy 11.

Pielgrzymka została zainicjowana przez Wspólnotę Trudnych Małżeństw "Sychar", istniejącą przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zielonej Górze. 

Pątnicy na rowerach wyruszają każdego roku w sobotę po Bożym Ciele o godz. 9.00 spod kościoła na Winnicy. Oczywiście najpierw pielgrzymów błogosławi tutejszy proboszcz – ks. Jan Pawlak, a w drodze towarzyszą im kapłani diecezjalni i zakonni. – Każda  pielgrzymka odbywa się w konkretnej intencji, w tym roku pielgrzymi rowerowi omadlają chęć wyjazdu rowerami do Santiago de Compostela w 2021 roku, który będzie Rokiem św. Jakuba – wyjaśnia ks. Damian Kołodziej. – Warto nadmienić że w 2015 roku pielgrzymi rowerami przejechali Szlak Królewski Z Francji do Santiago – dodaje.

Pątnicy po drodze zatrzymali się m.in. w sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu oraz na cmentarzu w Nowej Soli, gdzie modlili się przy grobach kapłanów. Wszystko zakończyła Eucharystia w sanktuarium św. Jakuba w Jakubowie o godz. 18.00. 

Pielgrzymka Rowerowa.
Parafia na winnicy
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama