Nowy numer 47/2020 Archiwum

Rok bez pielgrzymki to rok stracony

Przez pandemię koronawiursa pielgrzymowanie do samego Santiago de Compostela w Hiszpanii jest na razie niemożliwe. Ale można wybrać się na szlaki jakubowe w Polsce. Tak właśnie zrobiła Monika Rubaszewska z Witnicy.

Na co dzień pracuje na oddziale okulistycznym w gorzowskim szpitalu jako pielęgniarka, współprowadzi także własną firmę świadczącą opiekę długoterminową nad chorymi w domach.

Swój urlop, zaplanowany dużo wcześniej na przełom maja i czerwca, miała spędzić na trzeciej już pielgrzymce do Santiago de Compostela w Hiszpanii. Z powodu trwającej pandemii nie mogła ona jednak dojść do skutku. – Zdecydowałam więc, że moja pielgrzymka będzie inna, wśród pacjentów chorych na COVID-19 w szpitalu jednoimiennym w Wolicy (woj. wielkopolskie). Chciałam tam pracować jako wolontariusz, ale z przyczyn technicznych nie było to możliwe – opowiada pani Monika. – Mając świadomość, że pielgrzymka na Jasną Górę również może się nie odbyć, pomyślałam, że jest to okazja do poznania polskich odcinków Szlaku św. Jakuba, czyli Camino de Santiago. Chciałam moją modlitwą w drodze towarzyszyć chorym, cierpiącym oraz kolegom, koleżankom posługującym przy chorych – dodaje.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama