Nowy numer 47/2020 Archiwum

Proboszczowie z Głogowa i Świebodzina przechodzą na emeryturę

W tym roku dwóch proboszczów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej przechodzi na emeryturę. To ks. kan. Janusz Idzik z parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie i ks. kan. Zbigniew Matwiejów z parafii pw. NMP Królowej Polski Świebodzinie.

Za ich ofiarną posługę na rzecz Kościoła diecezji zielonogórsko-gorzowskiej 23 czerwca podziękował im osobiście bp Tadeusz Lityński. 

Ks. kan. Janusz Idzik święcenia przyjął w maju 1970 roku w katedrze wrocławskiej z rąk abp. Bolesława Kominka. Po święceniach pracował w następujących parafiach: Szprotawie, Kostrzynie, Żaganiu, Sławie Śląskiej i Starym Kurowie. Do Głogowa przybył w 1987 roku, aby wybudować kościół na nowo powstającym osiedlu Piastów Śląskich i stworzyć parafię pw. Miłosierdzia Bożego.

Ks. kan. Zbigniew Matwiejów święcenia kapłańskie otrzymał w 1980 roku w katedrze gorzowskiej z rąk bp. Wilhelma Pluty. Pełnił posługę duszpasterską w: Witnicy, Kożuchowie i Zielonej Górze (parafia pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze). Zanim został proboszczem w parafii pw. NMP Królowej Polski w Świebodzinie był proboszczem w parafii pw. Narodzenia NMP w Skąpem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama